ABD’ de Çalışma

Amerika' da Eğitim, Yaşama ve Çalışma Fırsatını Kaçırmayın...! Amerika Birleşik Devletleri iş olanakları bakımından nasıl bir ülkedir? Amerika Birleşik Devletleri ekonomik yönden dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi durumundadır. Üretim ve tüketimin üst düzeyde olması ABD’ yi iş olanakları bakımından zengin bir ülke konumuna getirmektedir. Çalıştığınız iş alanında çalışan çok fazla Amerikalı yoksa ihtiyacı karşılamak için şirketler bu açığı yabancı uyruklu insanlarla kapatmak isteyebilir. Her yıl değişik ülkelerden gelen birçok göçmen Amerika’ daki sınırsız iş imkanlarından faydalanmaya çalışmaktadır. ABD’ de çalışabilmek için çalışma izni gerekir mi? ABD’de işverenler tüm çalışanlarının çalışma izinlerinin olup olmadığını kontrol etmek zorundadırlar. ABD vatandaşı ya da Green Card sahibi değilseniz, ABD’de çalışabildiğinizi kanıtlamak için “Employment Authorization Document” (EAD) yani Çalışma İzni’ne başvurmanız gerekebilir. Eğer ABD’de çalışma izniniz ya da Green Card’ ınız yoksa size iş sağlayacak firma sizin adınıza geçici H-1 çalışma vizesine müracaat etmek durumunda kalacaktır. Amerika’ da nasıl iş bulurum? ABD’ de iş bulmanın en kolay yolları; Internetteki ilgili sitelerde veya gazetelerdeki iş ilanlarına bakmak ve geçici iş bulma ajanslarına başvurmaktır. Internet yoluyla iş bulmak nasıl oluyor? Birçok firma, sadece web sitelerindeki online iş başvurusu bölümlerine gelen başvuruları kabul etmektedir. Kendinize ait kariyer bilgilerinizi bıraktıktan sonra sizinle ilgilenen firmaların cevabını bekleyiniz. Gazete ilanı ile nasıl iş bulurum? ABD’de yerleşeceğiniz ya da oturduğunuz yer belli ise kendi şehrinizin gazetesinde çıkan iş ilanlarından iş aramanız tavsiye edilir. Büyük gazetelerin birçoğunda özellikle Pazar günleri çıkan iş ilanlarından iş bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra, bu gazetelerinin birçoğunun internet sayfalarında arama yapabileceğiniz iş arama bölümleri mevcuttur. Geçici iş bulma ajansları ile iş bulabilir miyim? ABD’ye ilk gittiğinizde, yeni bir kariyere ilk adım attığınızda veya mezun olup yeni iş imkanları araştırdığınızda bir Geçici İş Bulma Ajansı ile şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Şirketler geçici bir şekilde personel sıkıntısı çektiklerinde bu ajanslara başvurur. Ajans istenen nitelikte insanlar belirleyip işe sokar. Bu geçiçi çalışanlar firma görevlisi olarak çalışmalarına rağmen o şirketin bünyesinde yer almamaktadır. Bu geçici görevler 1 gün kadar kısa olabilir, bazı durumlarda geçici olarak başlayanlar çalıştıkları şirkette işe alınır ve orada kariyer sahibi olur.

ABD’ de Çalışma” üzerine 2 düşünce

  1. yüksek okul mezunuyum daimi iş istiyorum ve güvenilir numaramı yazıyorum arayınca daha ii anlaşırız05389467554 beni ararsanız sevinirim ii günler

  2. Alüminyum doğrama pvc demir doğrama ve kaynak ustasıyım mesleğimde 23 yıllık tecrübeye sahibim ustalık belgem var yurt dışında uzun vadeli çalışmak istiyorum .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir